Thursday, December 16, 2010

Karula talgud

Eelmisel nädalavahetusel leidisi aset KÜSi üks ammune traditsioon käia Karula rahvuspargis talgutööd tegemas. Laupäeva hommik algas varakult kümnele toredale liikmele, kes vaatamata käredale külmale ja möllavale fuuriale nimega Monika suutsid vastu seista, oma kodinad kokku pakkida ja rõõmsalt sõitu minna. 

Ähijärve juurde jõudsime juba üsna varakult. Viisime kotid tuppa, sättisime end valmis eesolevaks päevaks ning varsti algaski töötegemine. Poisid said au puid lõhkuda ning tüdrukute ülesandeks oli puud kuuri viia ja riita laduda. Väikesteks kõrvaltöödeks olid veel lume rookimine, sauna vee vedamine ning jääaugu raiumine. Paraleelselt töötegemisega saime jälgida ka suitsusauna kütmist. 


 Töö sai tehtud kiirelt ja korralikult, mistõttu lõpetasime juba enne päikese loojumist. Käisime künka otsas külakiiku järgi proovimas ja uitasime natuke järvejääl. Lõpuks olid aga kindad jääs ja mõte soojast teest ja piparkookidest oli nii kutsuv, et otsustasime tuppa minna. Kõhud täis, suundusime suitsusauna. See oli sõnulseletamatult mõnus!!


Pühapäeval oli plaanis teha väike matk. Umbestäpselt pooled meist kõndisid üle järve ja teine pool ukerdas mööda kallast neile vastu. Ei pidanudki väga kaua sumpama, kui meie teed juba ristusid. Edasi läks juba kergemat teed pidi - ei pidanud sumpama. Lumiseks saime aga küll, sest iga väiksem kuusk, mis teele ette jäi, sai lumekandmise vaevast lahti.


Kokku võtsime oma reisi Mäekonnu vaatetorni külastamisega. 
See oli üks ütlemata mõnus reis ütlemata mõnusa seltskonnaga!

No comments: